Ładowarki – zasilacze -Laptopy -tablety


Ładowarki baterie do prawie wszystkich laptopów tabletów i innych urządzeń mobilnych

Dobór odpowiedniego zasilacza do laptopa czy tableta to łatwe zadanie wystarczy odczytać oznaczenie starego by zakupić nowy.

Co jednak zrobić  gdy nie mamy oznaczenia lub go nie znamy, albo brak zasilaczy o podobnym oznaczeniu?

My pomożemy dobrać odpowiedni zasilacz.

W naszym serwisie zakupisz „prawie każdy zasilacz” do laptopów czy tabletów . – zobacz
ładowarki i nie tylko

Jeśli go nie mamy na stanie sprowadzimy go dla Ciebie bez dodatkowych kosztów na następny dzień.

Oprócz zasilaczy do urządzeń mobilnych prowadzimy również sprzedaż zasilaczy do komputerów stacjonarnych.

Ciągle zadajemy sobie pytanie jak poprawnie użytkować baterię by działała jak najdłużej.

Obecnie stosowane baterie w laptopach z biegiem czasu, tracą swoją pojemność akumulatora. Pracując na zasilaczu i baterii należy pamiętać iż bateria ładuje się do pełna, następnie komputer przechodzi na zasilanie sieciowe. Takie użytkowanie posiada wady, które negatywnie wpływają na żywotność akumulatora. Optymalnym środowiskiem pracy dla ogniw litowo-jonowych jest zakres od 0 do 25 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura powoduje spadek pojemności baterii. Praca w 60 stopniach Celsjusza przez 3 miesiące może spowodować, że pojemność akumulatora spadnie nawet o 40%. Decydując się na takie użytkowanie należy raz w tygodniu odłączyć komputer od zasilacza i całkowicie wyładować baterię.

Innym sposobem to praca na samym zasilaczu

Używając laptopa wyłącznie przy biurku, istnieje możliwość pracy na samym zasilaczu należy jednak naładować baterię do 50-60% i następnie wyjąć z komputera. Należy jednak pamiętać, iż wyjęcie baterii spowoduje przy każdym zaniku napięcia w sieci wyłączenie lub zresetowanie się komputera.

Pracując na samej baterii należy unikać rozładowania akumulatora do 0 %. Warto również doładowywać baterie w sytuacji kiedy ona jest rozładowana np. do 60%. Aby uchronić się przed rozładowaniem akumulatora do 0% należy w ustawieniach systemu operacyjnego uruchomić opcje odpowiedzialną za stan naładowania baterii gdy wykaże mniej niż 5-10%. W systemach Windows automatycznie ustawione jest to na 7%.